FORUM PRZESTRZENIE MIEJSKIE

12 czerwca 2015 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa FORUM PRZESTRZENIE MIEJSKIE pt. "Budownictwo infrastrukturalne – miejskie w programach finansowych Unii Europejskiej". Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu.

„Gdy skupimy się na miejscu, można zrobić wszystko inaczej” - Fred Kent

Pierwsze Forum Przestrzenie Miejskie będzie próbą oceny rozwiązań przestrzeni miejskiej i wielu jej funkcji w aspekcie sukcesów i porażek, ale również nowych wyzwań. Podczas obrad skupimy się przede wszystkim na szerokorozumianym pojęciu przestrzeni publicznej, którą tworzy sztuka i architektura. Miasto i jego przestrzeń są jednym z najbardziej inspirujących tematów debaty publicznej. Marzymy o lepszym mieście, ale prawdziwym wyzwaniem jest urzeczywistnienie tych marzeń. Ożywienie kulturalne przestrzeni miasta, zwiększenie jego funkcji użytkowej przy zastosowaniu środków artystycznych jest w stanie powołać do życia potencjalnie nowe lokalizacje na kulturalnej mapie miasta.

Postaramy się odpowiedzieć na pytanie – Jak budować przestrzenie publiczne w dobie kryzysu sfery publicznej i czy i w jakim stopniu to się udało? Czy można stworzyć zdrową przestrzeń publiczną, która będzie alternatywą dla centrów konsumpcji?

Szczegółowe informacje, program oraz REJESTRACJA na stronie www.forumprzestrzeniemiejskie.pl.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!


I FORUM PRZESTRZENIE MIEJSKIE - słowo wstępne >>
RAMOWY PROGRAM I FORUM >>